Komponenty metalowe

W ofercie firmy Euroband znajdziesz wysokiej jakości komponenty metalowe od renomowanych producentów:

 

Skontaktuj się z nami

 

Komponenty metalowe dla przemysłu – koła łańcuchowe

Koła łańcuchowe odpowiadają za przenoszenie dużej mocy w napędach głównych i pośrednich. Z wyjątkiem napędów procesowych, rozrządu i pozycjonowania, przekładnie łańcuchowe bardzo często są wykorzystywane w transporcie ciężkim poziomym i pionowym.

Koła pasowe – niezbędna pomoc układu napędowego

Koła pasowe stanowią element wymienny układu napędowego i są umieszczane na wałach układu napędowego. Napędzanie urządzeń z kołami pasowymi cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim w przemyśle. Nic w tym dziwnego – koło pasowe gwarantuje wydajną i cichą pracę, a przy tym zapewnia bezproblemowe przenoszenie obciążeń.

Wytrzymałe łańcuchy do transportu i przemysłu

W zależności od potrzeb łańcuchy są wykonywane ze stali konstrukcyjnych różnej jakości. Łańcuchy do napędów głównych i pomocniczych są najczęściej stosowane do transportu ciężkiego pionowego i poziomego oraz transportu procesowego. Na naszej stronie dostępne są trzy główne rodzaje łańcuchów:

  • łańcuchy pierścieniowe,
  • łańcuchy drabinkowe,
  • łańcuchy płytkowe.

Tarcze łańcuchowe – niezawodność cięcia

Tarcze łańcuchowe w połączeniu z odpowiednią szlifierką są elementami szybko skrawającymi, a przy tym bezkonkurencyjnymi przy wszelkiego rodzaju cięciu, frazowaniu, rowkowaniu, jak i modelowaniu. Tarcze łańcuchowe mają zoptymalizowane powierzchnie zębów, dzięki czemu zapewniają bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie.

Łożyska – podtrzymanie i prowadzenie elementów

Łożyska podtrzymują inną część łożyskową w sposób, który umożliwia względny ruch obrotowy, np. wał lub oś. Urządzenia mogą zmieniać własności mechaniczne i plastyczne poprzez zmianę struktury. Charakteryzują się również małą odkształcalnością i odpornością na zatarcie. W naszej ofercie dostępne są liczne rodzaje łożysk w tym łożyska kulkowe, walcowe, baryłkowe, stożkowe i igiełkowe.

Product added to compare.

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji o stosowanych przez nas plikach cookies, ich wykorzystaniu, sposobie modyfikacji oraz akceptacji znajdziesz w polityce prywatności. Czytaj więcej