Koła pasowe zębate

Oferujemy koła pasowe zębate SIT Drive Solutions®: w podziałce calowej i metrycznej, dostępne w szerokiej gamie względem profili i liczby zębów – dla niektórych profili również w wersji bezluzowej. Dysponujemy większością modeli kół zębatych producenta. Zapewniamy też możliwość ich modyfikacji lub wykonania na zamówienie – jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firmy SIT S.p.A. w Polsce. W ofercie m.in. koło pasowe zębate w podziałce calowej z pełną piastą bądź otworem pod tuleję SER-SIT® czy specjalne koła TOP-DRIVE® HTD zazębiające się z zębami pasa z pomijalnie niskim tarciem.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem kół pasowych zębatych SIT Drive Solutions®, w którym znajdą Państwo szczegółowe wymiary i tolerancje produktów. Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji: fachowo doradzą i poprowadzą przez dopasowanie koła do pasów zębatych oraz złożenie zamówienia.

 

Skontaktuj się z nami

 

Koła pasowe zębate w podziałce calowej

Koła pasowe zębate w podziałce calowej dostępne są w dwóch wariantach – z pełną piastą i bez piasty z otworem stożkowym pod tuleję SER-SIT®. Oba rodzaje kół są produkowane w szerokim asortymencie liczby i profili zębów oraz wymiarów.

  Koło zębate pasowe z piastą pełną wytwarzane jest z aluminium, żeliwa bądź stali (z powłoką ochronną), a dostępne profile to XL, L, H, XH, XXH. Dokładne wymiary i specyfikacje znajdują się w katalogu, natomiast orientacyjnie w tej grupie:

  • liczba zębów koła wynosi od 10 do 156,
  • całkowita szerokość koła mierzy od 25 do 135 mm,
  • całkowita średnica koła wynosi od 16 do 288 mm.

  Koło pasowe zębate z otworem do montażu tulei mają profile L, H i XH:

  • liczba zębów koła wynosi od 18 do 120,
  • szerokość całkowita koła to od 19 do 119 mm,
  • średnica całkowita koła mierzy od 60 do 288 mm.

  Oba warianty kół pasowych są dostępne również z obrzeżami zapobiegającymi ześlizgiwaniu się pasów zębatych. Należy pamiętać, że jeżeli odległość pomiędzy osiami przekracza ośmiokrotność średnicy mniejszego koła pasowego bądź gdy wałki pracują w przekładni w pionie, obrzeża powinny mieć oba koła pasowe.

  Koła zębate pasowe w podziałce metrycznej

  Standardowe koła pasowe zębate w podziałce metrycznej są wykonane z aluminium, wyposażone w pełną piastę i również dostępne w wariancie z obrzeżami, ale także z „zerowym luzem”. Możliwe profile to: T2,5, T5, T10, T20, AT5, AT10 i AT20. Jeśli potrzebują Państwo wiedzieć, jakie dokładnie mają koła pasowe zębate wymiary, zachęcamy do pobrania katalogu i kontaktu z naszymi specjalistami. W standardowych rozwiązaniach parametry kształtują się następująco:

  • liczba zębów wynosi od 12 do 72,
  • szerokość całkowita to 16 mm do 123 mm,
  • średnica całkowita mierzy od 13 do 200 mm.

  W tej grupie koła wykonane są w zasadzie wyłącznie z aluminium. I w tym przypadku warto mieć na uwadze, że powłoka nylonowego pasa zębatego ma delikatnie ścierne właściwości. Aby zatem uniknąć skrócenia żywotności koła, można zdecydować się na grubszą powłokę anodową zębów.

  Koło pasowe zębate – specjalne rozwiązania

  Poza kołami standardowymi SIT Drive Solutions® proponuje także wiele rozwiązań specjalnych. O jednym już wspomnieliśmy: jest to koło pasowe zębate bez luzów – z tzw. zerowym luzem. Polecamy je, gdy niezbędna jest naprawdę duża dokładność, m.in. do układów pozycjonujących. Ponadto oferujemy również koła o innej budowie niż tradycyjne. To m.in.:

  • Koła pasowe zębate HTD (TOP DRIVE®). Profil zębów koła zazębia się z zębami pasa: z pomijalnie niskim tarciem. Także są produkowane w dwóch wariantach: z pełną piastą (profile 3M, 5M, 8M, S14M) oraz otworem stożkowym pod tuleję (profile 5M, 8M i 14M).
  • Koła pasowe zębate STPD (TOP DRIVE®). Dolna część rowków ma wypukły kształt. Mają też głębokość mniejszą niż wysokość zębów w pasie. W efekcie zęby koła i pasa zazębiają się z pomijalnie niskim tarciem oraz występuje zjawisko interferencji, które minimalizuje tzw. efekt poligonalny. W wersji z pełną piastą dostępne są profile S3M, S4,5M, S5M, S8M i S14M, a w wariancie z otworem pod tuleję: S8M i S14M.
  • Koła pasowe zębate FALCON GTR: dostosowane do pasów FALCON Pd®. To daje możliwość najlepszego dopasowania obu elementów, w wyniku czego poziom generowanego hałasu obniża się do minimum. Koła są dostępne w wariancie z otworem na tuleję stożkową w dwóch profilach: 8M i 14M.

  Zapraszamy do współpracy. Większość produktów z katalogu jest dostępna niemal od ręki – mamy je już w swoim magazynie. Oferujemy również możliwość dostosowania produktów do potrzeb oraz zamówienia u producenta wyrobów „szytych na miarę”. Dostarczamy też pasy zębate. Chętnie doradzimy, odpowiemy na pytania i pomożemy w doborze produktów.

  Product added to compare.

  Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji o stosowanych przez nas plikach cookies, ich wykorzystaniu, sposobie modyfikacji oraz akceptacji znajdziesz w polityce prywatności.