Tarcze łańcuchowe

Tarcze łańcuchowe to nieodłączny element napędu łańcuchowego, który tworzą wraz z łańcuchem rolkowym. To właśnie dzięki tarczy łańcuchowej możliwe jest przeniesienie napędu na układ mechaniczny. Warto więc zadbać, aby ten element był wykonany z najwyższej jakości materiałów. W Euroband znajdują się wyłącznie sprawdzone tarcze łańcuchowe sprowadzane prosto od renomowanych producentów – Hutchinson, Elatech, SIT, Forbo, Diamond oraz CBM. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z pełną gamą naszych produktów!

 

Skontaktuj się z nami

 

Tarcza łańcuchowa – rodzaje

Tarcze łańcuchowe, a inaczej mówiąc koła łańcuchowe to elementy, bez których napęd łańcuchowy nie miałby racji bytu. To właśnie dzięki tym niewielkim zębatkom możliwe jest przeniesienie napędu wprost na układ mechaniczny. W zależności od warunków, w jakich pracować ma tarcza łańcuchowa, powinno się wybierać konkretny rodzaj koła łańcuchowego. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje tarcz łańcuchowych:

  • Tarcza łańcuchowa nierdzewna – znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje wilgotne powietrze oraz spora ilość pyłów lub innych niebezpiecznych substancji.
  • Tarcza łańcuchowa z hartowanym wieńcem – tego typu tarcza łańcuchowa wykonana jest ze stali C 45 i spełnia wymogi normy ISO R 606/DIN 8187. Sprawdza się w warunkach wysokiego tarcia oraz zapylenia.
  • Tarcza łańcuchowa z łożyskiem – przydaje się w mechanizmach charakteryzujących się dużymi prędkościami oraz znacznym obciążeniem.
  • Tarcza łańcuchowa z piastą – jeden z najpopularniejszych rodzajów kół łańcuchowych. Wyróżnia się tarcze jednorzędowe, dwurzędowe, a czasami nawet trzyrzędowe. Są niezwykle uniwersalne, a jednocześnie bardzo wytrzymałe – można je stosować w niemal każdych, nawet trudnych warunkach.
  • Tarcza łańcuchowa z otworem tolerowanym – te tarcze łańcuchowe charakteryzują się wykorzystaniem otworu z systemu BEA. Pozwala to na ich błyskawiczny montaż i bezproblemową wymianę. Dzięki temu można uniknąć zbędnych przestojów w pracy.
  • Tarcza łańcuchowa pod tuleję Taper Lock – ten rodzaj tarczy pozwala na zamontowanie tulei Taper Lock, która pozwala na sprawne łączenie innych elementów.

Koła łańcuchowe można także podzielić na tarcze łańcuchowe ISO oraz ASA. Ta pierwsza kategoria obejmuje koła bez piasty z podziałką zgodną z normą ISO. Wszystkie tarcze łańcuchowe ISO wyposażone są w otwór pilotażowy, jednak możliwe jest również przygotowanie tarcz w wymiarach wskazanych przez klienta. Natomiast tarcze łańcuchowe ASA spełniają standardy amerykańskie i sprawdzają się w urządzeniach tamtejszej produkcji. Zarówno tarcze ISO, jak i ASA mogą występować w wersji jedno-, dwu- lub trzyrzędowej, a wykonywane są ze stali C45. Sprawia to, że produkty te są niezwykle wytrzymałe i dobrze sprawdzają się w niemal każdych warunkach.

Najlepsze tarcze łańcuchowe od Euroband

W ofercie Euroband znaleźć można wyłącznie najlepsze tarcze łańcuchowe od renomowanych producentów takich jak Forbo, CBM, Diamond, Hutchinson i Elatech. Niezależnie od tego, czy potrzebne są tarcze łańcuchowe jedno-, dwu- czy też trzyrzędowe, w Euroband bez problemu znaleźć można idealnie dopasowany produkt. Koła łańcuchowe od sprawdzonego producenta to gwarancja stabilnej pracy urządzenia, bez zbędnych przestojów i uszkodzeń. Co więcej, tarcze te są łatwe w czyszczeniu, a także ich montaż nie sprawia żadnego problemu. Dzięki spełnieniu rygorystycznych wymagań norm ISO są również wytrzymałe i nie ulegają szybkiemu ścieraniu. Wystarczy więc przekonać się, jaki rodzaj tarczy jest konieczny i złożyć odpowiednie zamówienie.

Product added to compare.

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji o stosowanych przez nas plikach cookies, ich wykorzystaniu, sposobie modyfikacji oraz akceptacji znajdziesz w polityce prywatności. Czytaj więcej