Pasy napędowe

Dopasowane pasy napędowe do maszyn to nieodzowny element każdego zakładu produkcyjnego i nie tylko. Zadaniem komponentów prezentowanych w naszym sklepie jest przenoszenie napędu z koła napędowego na poszczególne odbiorniki układu napędowego. Dbamy, aby oferowane pasy napędowe były przy tym wytrzymałe oraz skutecznie poprawiały wydajność przedsiębiorstwa. Warto sprawdzić, jakie rodzaje pasów napędowych możemy zaproponować.

Skontaktuj się z nami

Pasy napędowe dla przemysłu – szeroki wybór modeli

Oferujemy klientom szeroką paletę pasów napędowych, z których każdy ma odmienną budowę, parametry i zastosowanie. Trzeba jednak pamiętać, że poniższe grupy artykułów mają wiele wspólnych cech. Przykładowo materiał wykonania większości produktów to poliuretan – tworzywo odporne na niekorzystne warunki, promienie UV oraz wiele substancji chemicznych (w tym oleje). Dzięki temu mamy pewność, że dostarczane przez nas komponenty są trwałe, a jednocześnie odpowiednio elastyczne i posiadają odpowiednie współczynniki tarcia zapewniające poprawną pracę napędów. 

Pasy napędowe posiadają kordy, które mogą być wykonane z włókna szklanego, aramidu czy stali zwykłej lub nierdzewnej. Gwarantują odpowiednią wytrzymałość pasów na zerwanie. Kord wpływa na sztywność pasów, warto więc o tym pamiętać. Wybrane modele pasów dostarczamy klientom w formie bezkońcowej lub otwartej, ale chętnie tworzymy także personalizowane części dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Pasy zębate

W asortymencie przygotowaliśmy szeroki wybór zębatych pasów napędowych idealnych do motoryzacji, przemysłu, rolnictwa czy logistyki. Pasy dostarczamy w wersjach jedno- i dwustronnie uzębionych (symetrycznie lub naprzemianlegle), aby jak najlepiej służyły odbiorcom. Warto zapoznać się ze szczegółami – każdy profil i podziałka mają nieco inne cechy oraz preferowane zastosowania. Nasze zębate pasy napędowe świetnie radzą sobie z pracą w dwóch kierunkach, a także w napędach wieloosiowych, jak i napędach bezluzowych. 

Dlaczego warto zainwestować w prezentowane napędowe pasy zębate?

 • Umożliwiają przenoszenie napędu bez poślizgu.

 • Pracują cicho i redukują wibracje.

 • Łatwo jest je utrzymać w czystości.

 • Nie wymagają działań konserwacyjnych.

 • Szybkie i sprawne naprawy. 

 • Gwarantują trwałość kół napędowych.

Pasy wielorowkowe

Każdy pas napędowy wielorowkowy posiada znacznie większą powierzchnię cierną niż w przypadku pasów klinowych czy płaskich. Co więcej, od wielu innych rodzajów pasów napędowych pasy wielorowkowe różnią się możliwością przenoszenia dużych mocy i pracą z dużymi prędkościami (nawet do 60 m/s). Ponadto mogą realizować duże przełożenia. 

Przed zakupem zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi rodzajami pasów napędowych wielorowkowych. Pasy Poly V, FleXonic oraz ConveyXonic mają bowiem zróżnicowane parametry. Z powodzeniem można je wykorzystywać m.in. w maszynach rolniczych, sprzęcie fitness oraz wielu pojazdach.

Pasy klinowe

Proste pasy klinowe to podstawowe części, które stanowią jedną z grup pasów napędowych. W ofercie mamy poniższe rodzaje pasów klinowych:

 • zespolone,

 • dwustronne,

 • uzębione,

 • standardowej szerokości,

 • wąskoprofilowe

 • szerokoprofilowe,

 • otwarte i zamknięte.

Klinowe pasy przemysłowe napędowe określa się jako dość uniwersalne. Pasy klinowe stosowane są w napędach, w których dopuszczalny jest mały poślizg, szczególnie przy rozruchu.

Pasy płaskie napędowe

Nasze pasy napędowe płaskie można wykorzystywać zarówno jako element do przenoszenia napędu, jak i element transportujący. Części napędowe sprawdzają się w napędach zwykłych, stycznych, skrzyżowanych. 

Pasy płaskie mogą występować jako: 

 • otwarte łączone w sposób termiczno-ciśnieniowy lub klejone pod ciśnieniem i temperaturą,

 • pasy zamknięte rękawowe.

W napędach pasami płaskimi podobnie jak w napędach klinowych dopuszcza się mały poślizg. 

Dostępne płaskie pasy napędowe charakteryzują się: 

 • tłumieniem drgań,

 • niską emisją hałasu, 

 • szerokim zakresem przenoszonych mocy i prędkości, 

 • wymagają prowadzenia poprzecznego. 

Kordy pasów płaskich wykonywane są najczęściej z aramidu, poliestru, poliuretanu i poliamidu. 

Pasy okrągłe

Pasy napędowe okrągłe stosuje się w wielu gałęziach przemysłu, ale najczęściej są to produkcja i transport żywności, papiernictwo, włókiennictwo oraz elektronika. Ze względu na budowę takie pasy mają możliwość przenoszenia ładunków o niewielkiej masie przy średnich i niskich prędkościach. 

Oferujemy naszym klientom pasy napędowe okrągłe o średnicach w przedziale 2-20 mm. Pasy występują w odmianach bezkordowych i z kordem. 

Standardowo okrągłe pasy napędowe z poliuretanu są oferowane w formie otwartej – w razie potrzeby wystarczy zgrzać końce pasa lub połączyć je metalową spinką. Tak przygotowane pasy okrągłe można szybko zainstalować na linii produkcyjnej pojedynczo albo w układzie równoległym (transport) lub szeregowym. 

Pasy wykonane mogą być w wersji szorstkiej i z połyskiem. Odpowiednie tarcie zapobiega ślizganiu się pasa, a co więcej, umożliwia także transport ładunków na przenośnikach pochyłych.

Pasy napędowe – producent

Firma Euroband jest autoryzowanym dystrybutorem produktów marek cenionych przez użytkowników na całym świecie. Dzięki współpracy z renomowanymi producentami mamy pewność, że dostarczane pasy napędowe charakteryzują się deklarowanymi parametrami. 

Trwałość i bezawaryjność to nasze priorytety.

Z jakimi firmami współpracuje Euroband?

 • CBM – włoska firma produkująca szeroki wachlarz taśm transportujących o różnych właściwościach i różnym przeznaczeniu. 

 • ELATECH produkuje gatunkowe pasy zębate cieszące się niesłabnącą popularnością wśród naszych klientów.

 • SIT to marka będąca synonimem trwałości – ich pasy klinowe i zębate świetnie sprawdzają się w napędach maszyn i urządzeń przemysłowych, jak na przykład: służących do obróbki drewna, maszynach rolniczych i liniach produkcyjnych.

 • Forbo ze Szwajcarii dostarcza nam taśmy transportujące i pasy płaskie napędowe

 • HUTCHINSON w swojej ofercie ma szeroki wybór pasów wielorowkowych do napędu i nie tylko.

Wymienione wyżej marki to tylko część producentów, jacy powierzyli nam dystrybucję swoich produktów. Pełną listę firm, których Euroband jest autoryzowanym przedstawicielem, zamieściliśmy w zakładce „Producenci”.

Pasy napędowe – katalog

Doskonale wiemy, że każda inwestycja w przedsiębiorstwie musi być dokładnie przeanalizowana – nawet zakup pasów napędowych warto poprzedzić zapoznaniem się z opcjami dostępnymi na rynku. Aby umożliwić każdemu klientowi jak najlepszy wybór produktów, zachęcamy do zapoznania się z katalogami produktowymi oraz opisem technicznym poszczególnych artykułów. W ten sposób można łatwo sprawdzić najważniejsze informacje i zamówić produkt odpowiadający naszym potrzebom. 

Znalezienie odpowiedzi na zaistniały problem z powodzeniem można powierzyć także nam – specjaliści Euroband chętnie udzielają fachowych porad, zatem szybko odnajdą idealny pas napędowy dla klienta. Dla jak najlepszego dopasowania prosimy o rysunek techniczny w mailu. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. 

Product added to compare.

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji o stosowanych przez nas plikach cookies, ich wykorzystaniu, sposobie modyfikacji oraz akceptacji znajdziesz w polityce prywatności.