Posiadamy w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów firmy HUTCHINSON® którego jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem w Polsce.  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Pasy wielorowkowe konstrukcyjnie podobne są do pasów klinowych zespolonych. Zasada działania pasów wielorowkowych jest taka sama jak pasów klinowych. Wykonywane są w technologii rękawowej, gdzie warstwę wytrzymałościową stanowi kord linkowy nawinięty spiralnie na całej szerokości produkcyjnej rękawa. Występują jako pasy gumowe i poliuretanowe. Pasy wielorowkowe podzielone są na sześć sekcji które różnią się wymiarami trapezu i podziałką między żebrową „p”.
Sekcje oznakowane są dużymi literami:

  1. H – podziałka p = 1,60 mm,
  2. TB2 – podziałka p = 2 mm,
  3. J – podziałka p = 2,34 mm,
  4. K – podziałka p = 3,56 mm,
  5. L – podziałka p = 4,70 mm,
  6. M – podziałka p =9,40 mm.

Każda sekcja posiada swój przedział długości L produkowanych rękawów. Długość najczęściej wyrażana długością podziałową mierzoną po kordzie. Sekcje H, TB2, J występują również w wersji elastycznej bez kordowej.

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy HUTCHINSON® który jest dostawcą pasów wielorowkowych: Poly V, FleXonic, ConveyXonic

Pasy wielorowkowe charakteryzuje:

- pasy samo prowadzące się,

- cicha, płynna praca,

- możliwość stosowania dużych prędkości obrotowych (liniowych),

- przenoszenie relatywnie dużych mocy,

- możliwość skręcenia osi układu napędowego,

- stosowane w napędach głównych i pomocniczych.  

Poly V

Nasze rozwiązanie przekazuje moc z silnika do pomp olejowych, wytrzymując moment obrotowy pompy i obciążenia silnika. Pas napędowy On Shore Poly V® posiada liczne wzdłużne progi otrzymywane w procesie formowania, który zapewnia optymalną jakość. Kontakt boków progu pasa oraz rowków koła pasowego przenosi moment obrotowy. Dzięki zastosowaniu materiałów stworzonych na indywidualne zamówienie pasy On Shore Poly V® są odporne na wysoką i niską temperaturę, obciążenia dynamiczne i ścieranie.

Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

FLEXONIC

Pas FleXonic® o doskonałych właściwościach wyposażony jest w elastyczny przewód poliamidowy. Stosowany jest specjalny proces formowania w celu zagwarantowania najwyższej jakości. Pasy te mogą być instalowane w systemach o stałej odległości od środka do środka, dzięki czemu możliwe jest wykonanie każdego rodzaju przekładni, na przykład serpentynowych zespołów pasów lub elementów odbiorczych sprzężonych tylnych powierzchni i zapewniających stały naciąg. 

Masz pytanie? Napisz do nas!

ConveyXonic®

Pas ConveyXonic® przenosi napęd z wału silnika na wałki przenośnika. Stosowany jest specjalny proces formowania zapewniający najwyższą jakość i trwałość pasów, dzięki temu znacząco zmniejszają się koszty serwisowania. Pas pozwala również obniżyć ogólne koszty pracy przenośnika poprzez zmniejszenie liczby wałków.

  • Podłużne rowki profil PJ o dwóch do ośmiu zębów
  • Odporny na niskie i wysokie temperatury od -30° do 80°C
  • Może sprawnie przenosić elementy o wadze od jednego kilograma do dwóch ton (jedyna technologia o takiej rozpiętości)
  • Zwiększa szybkość transportu paczki do 3 m/s

Chcesz uzyskać więcej informacji? Napisz do nas

Product added to compare.

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji o stosowanych przez nas plikach cookies, ich wykorzystaniu, sposobie modyfikacji oraz akceptacji znajdziesz w polityce prywatności.