Taśmy transportujące tkaninowe, bawełniane

Nasza firma to lider sprzedaży wielu rozwiązań przemysłowych. Wśród pasów napędowych, zębatych czy klinowych nie może więc zabraknąć takich komponentów jak taśmy transportujące tkaninowe. Euroband dostarcza je klientom w kilku branżach – nasza oferta obejmuje specjalistyczne produkty dostosowane do danego zastosowania. Zachęcamy zatem do zapoznania się z parametrami taśm bawełnianych i kontaktu.

Bawełna

GAMMA 15AR AS

Specyfikacja:
1% wydłużenie [N/mm]: 8
Grubość całkowita [mm]: 2,2
Rolka napędowa [mm]: 70
Twardość górnego pokrycia [ShA]: -
Wykończenie górnego pokrycia: Impregnowana tkanina
Bawełna

GAMMA SW 40RF AS

Specyfikacja:
1% wydłużenie [N/mm]: 30
Grubość całkowita [mm]: 3,7
Rolka napędowa [mm]: 100
Twardość górnego pokrycia [ShA]: -
Wykończenie górnego pokrycia: Impregnowana tkanina SW
Bawełna

GAMMA 350SW RR

Specyfikacja:
1% wydłużenie [N/mm]: 50
Grubość całkowita [mm]: 3,6
Rolka napędowa [mm]: 150
Twardość górnego pokrycia [ShA]: -
Wykończenie górnego pokrycia: -

Taśmy transportujące tkaninowe – podstawowe informacje

Nie bez powodu bawełna jest tak popularnym włóknem – należy do naturalnych, bardzo wytrzymałych materiałów odpornych na wycieranie i rozciąganie. Z powodzeniem pracuje w wysokich temperaturach (nawet do +80-90℃), a co więcej, ma właściwości szybkiego pochłaniania i uwalniania wilgoci. Bawełna znajduje więc zastosowanie w taśmach przenośnikowych w przemyśle spożywczym i nie tylko. Do głównych właściwości taśm tkaninowych zalicza się także sztywność, łatwy montaż (nawet w 10 minut!) i możliwość zastosowania w różnorodnych warunkach pracy.

Włókno bawełniane wykorzystywane przez naszych producentów może być wykonane z bawełny konwencjonalnej lub organicznej. Szereg procesów technologicznych przy produkcji taśmy nadaje włóknom dodatkowych właściwości.

Strona nośna taśmy bawełnianej może być pokryta specjalnymi materiałami (okładka). Przykładowo na rynku znaleźć można także taśmy tkaninowo-gumowe, które mają szereg unikalnych właściwości – tak jak taśmy transportujące wykonane z bawełny bez dodatkowych materiałów.

Zastosowanie taśm transportujących bawełnianych

Najpopularniejsze zastosowanie bawełny to oczywiście przemysł odzieżowy. Jako taśma transportująca bawełna również jest jednak szeroko wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu. Przykładowo naturalne włókno bawełniane stosuje się przy produkcji m.in.:

  • banknotów,
  • filtrów do kawy,
  • oleju,
  • żywności,
  • sieci rybackich,
  • opatrunków i innych materiałów higienicznych.

Jakie taśmy transportujące bawełniane dostarczamy?

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy klient znalazł u nas rozwiązanie jak najlepiej dopasowane do danego zastosowania. Z tego względu na stronie internetowej Euroband prezentujemy kilka produktów zróżnicowanych pod względem parametrów. Wybrane taśmy transportujące umożliwiają pracę w nieckach, a także na przenośnikach prostych, ukośnych czy łamanych typu „Z”.

W zależności od modelu nasze taśmy transportujące bawełniane są:

  • łączone metodą klejenia,
  • łączone za pomocą specjalnych zszywek z metalu lub tworzywa,
  • bezkońcowe.

Powłoka taśmy transportującej z bawełny jest zazwyczaj wykonana z materiałów termoplastycznych, np. silikonu czy PVC. W przypadku opisywanych taśm transportujących z bawełny stosuje się włókno bawełniane. Manipulacja ułożeniem włókien pozwala uzyskać producentom określone właściwości taśmy, np. większe lub mniejsze tarcie pomiędzy taśmą a transportowanym towarem. Typ komponentów, szerokość, długość i inne cechy są każdorazowo dostosowane pod potrzeby klientów.

W razie problemów z wyborem odpowiedniego produktu, prosimy o telefon lub e-mail. Współpracujemy z wieloma producentami, dlatego często jesteśmy w stanie dostarczyć odbiorcom taśmy transportujące z bawełny przygotowane na życzenie. Takie elementy są opatrzone określonymi parametrami, a ponadto mogą posiadać dodatkowe perforacje, kliny prowadzące czy burty boczne.

Taśmy transportowe do kontaktu z żywnością

W ofercie firmy Euroband prezentujemy taśmy transportujące wykorzystywane w każdej dziedzinie przemysłu – w tym przemysłu spożywczego. Takie komponenty są oznaczone atestem spożywczym FDA, zatem nie ma obaw o zanieczyszczenie żywności.

Bawełna to w przeciwieństwie do tworzysz sztucznych surowiec „oddychający” – przepuszcza powietrze, dzięki czemu zapobiega przywieraniu nieopakowanych produktów do taśmy.

Komponenty bawełniane znajdują szerokie zastosowanie w piekarniach oraz wielu innych zakładach przetwórstwa czy pakowania żywności. Taśmy z bawełny nieimpregnowanej (powierzchnia nieadhezyjna) stosowane są w przemyśle piekarniczym szczególnie w procesie wyrabiania ciasta surowego. Temperatura ich pracy to od –30 do +180℃.

Taśmy transportujące – bawełna a tworzywo

Bawełna w taśmach transportujących sprawdza się doskonale. Mimo jej zalet równie często w przemyśle można spotkać również taśmy transportujące wykonane z innych materiałów – oprócz taśm transportujących bawełnianych oferujemy również m.in. taśmy z gumy i silikonu. Jakie są różnice pomiędzy takimi produktami?

Pokrycie lub materiał wykonania taśmy transportującej determinuje własności fizykochemiczne taśm, a także emisję dźwięku przy pracy, pobór energii i przydatności taśmy do podłoża rolkowego lub ślizgowego. W porównaniu z prezentowanymi bawełnianymi taśmami, taśmy PVC (z polichlorku winylu) są elastyczne i często podatne na rozciąganie. Nie wszystkie alternatywy dla taśm tkaninowych wytrzymują także niską lub wysoką temperaturę, co z pewnością warto mieć na uwadze. Ponadto tkaniny bawełniane zastosowane jako taśmy przenośnikowe wyróżniają się cichą pracą.

Bawełna ma więc szereg zalet, a nowoczesne procesy technologiczne redukują jej wady. Po odpowiednim przygotowaniu bawełna stosowana w naszych taśmach transportowych odporna na pleśń i wiele innych niekorzystnych czynników, a także może spełniać wytyczne odnośnie antystatyczności.

Taśmy transportujące – Euroband

W naszej ofercie specjalne miejsce zajmują taśmy bawełniane pochodzące od włoskiego producenta CBM – marki cenionej od ponad 25 lat. Firma Euroband jest wyłącznym dystrybutorem tych komponentów w Europie Środkowo-Wschodniej, dlatego zachęcamy do zapoznania się z opisami technicznymi poszczególnych artykułów.

Aby uzyskać więcej informacji, warto sprawdzić katalog produktowy albo skontaktować się z naszymi specjalistami. Doświadczeni pracownicy firmy Euroband chętnie odpowiadają na pytania klientów i udzielają fachowych porad w zakresie doboru komponentów.

Product added to compare.

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji o stosowanych przez nas plikach cookies, ich wykorzystaniu, sposobie modyfikacji oraz akceptacji znajdziesz w polityce prywatności. Czytaj więcej