Guma występuje w dwu postaciach naturalnej i syntetycznej uzupełnianych dodatkami, utwardzaczami. Guma jako bardzo elastyczny i odporny na działanie czynników chemicznych materiał wytrzymuje duże odkształcenia. Jej właściwości zależą jednak w dużej mierze od rodzaju i składników mieszanki gumowej, w tym kauczuku.

Guma jako materiał występuje w większości gałęzi przemysłowych jak również w produkcji taśm transportujących. Taśmy gumowe w swojej konstrukcji posiadają tkaninę (poliestrową/poliamidową) typu EP, która w zależności od zastosowania może być elastyczna lub stabilna poprzecznie. Taśmy produkowane są zgodnie ze standardami DIN. Stosowane do wszystkich sektorów przemysłowych począwszy od rolnictwa, energetyki, przemysłu ciężkiego, a skończywszy na przemyśle wydobywczym. Zakres temperatury pracy od –40 do +110 st. C.

Product added to compare.

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji o stosowanych przez nas plikach cookies, ich wykorzystaniu, sposobie modyfikacji oraz akceptacji znajdziesz w polityce prywatności. Czytaj więcej