Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem taśm transportowych CBM w Europie Środkowo-Wschodniej. Większość produktów tej włoskiej firmy mamy w swoim magazynie, a to oznacza ich dostępność od ręki. Oferta producenta zawiera ponad 100 różnych modeli taśm transportujących z PVC i PU, w tym te przeznaczone do kontaktu z żywnością. Zapewniamy ponadto dostosowanie taśm do potrzeb, m.in. przygotowanie perforacji, wycięć i dodatkowych elementów jak kliny prowadzące czy zabieraki, a także ich montaż i serwis. Minimalizujemy przestoje linii produkcyjnych i dbamy o wydajność pracy w zakładach przemysłowych – zapraszamy.

CBM – włoski producent taśm transportujących

Włoska firma CBM już od ponad 25 lat dostarcza części do przenośników taśmowych. Obecnie w ofercie Euroband przygotowaliśmy ponad 100 taśm transportujących tego cenionego producenta, różniących się zastosowanymi materiałami i parametrami. Każdy produkt ma własną specyfikę – jest zorientowany na pracę w określonych warunkach. Wszystkie możemy podzielić na dwie grupy:

 • Taśmy PVC to propozycja ekonomiczna. Są wytwarzane z elastycznego, termoplastycznego, trwałego polichlorku winylu. Relatywnie tanie, wyróżniają się średnią odpornością na chemię i pracują w zakresie temperatur od -10 do +70°C. Sprawdzają się w przeróżnych aplikacjach, od specjalnych zastosowań w branży spożywczej (np. transport surowego ciasta), po najcięższe procesy w przemyśle cegielnianym, drzewnym czy włókienniczym.
 • Taśmy poliuretanowe są dostępne w wersji termoplastycznej – TPU i termoutwardzalnej – PUR (a te stosuje się przede wszystkim jako taśmy procesowe i ogólnego transportu). Nie wydzielają toksyn ani chemikaliów. Są wysoce odporne na smary, oleje i chemię oraz ścieranie. Mogą też pracować na tzw. nosku/nożu. Szeroki zakres temperatur pracy (od -30 do +130°C) i różne typy konstrukcji (lita bądź przekładkowa) sprawiają, że dobrze sprawdzają się w ciężkich aplikacjach, zwłaszcza w branży spożywczej.

W obu grupach CBM przygotowała wiele modeli i wariantów taśm transportujących, które różnią się (nawet w przypadku tego samego modelu) m.in.:

 • grubością całkowitą,
 • wydłużeniem,
 • liczbą przekładek (jeśli dotyczy),
 • przystosowaniem do pracy w niecce czy na tzw. nosku/nożu, pod strumieniem wody lub do akumulacji,
 • rodzajem włókna,
 • typem, grubością, twardością i wykończeniem górnego pokrycia (np. gładkie, z impregnowanej lub gołej tkaniny, matowe, błyszczące czy o strukturze kratki),
 • rodzajem, grubością, twardością i wykończeniem strony ślizgowej,
 • parametrami rolek,
 • zakresem temperatur pracy,
 • przeznaczeniem i atestami: CBM wytwarza również taśmy dostosowane do kontaktu z żywnością (wymagania FDA i UE – zastosowanie w branży spożywczej czy farmaceutycznej).

CBM – jakość, innowacje i elastyczność

Jako producent obecny na rynku od ponad dwóch dekad CBM wypracowała sobie reputację firmy dostarczającej wysokiej klasy i jakości taśmy przemysłowe. Swoje wyroby poddaje regularnym kontrolom w zakresie wytrzymałości i właściwości chemiczno-fizycznych oraz wielkości, kształtów i kolorów, ogólnego wyglądu. Dba też o innowacyjne rozwiązania, tworząc produkty zorientowane na potrzeby określonego zakładu czy branży np. z antybakteryjną powierzchnią bądź z dodatkową impregnacją (łatwość czyszczenia). CBM nadaje swoim taśmom różne właściwości, które spełniają określone standardy zakładu i pracy np. antystatyczność, podwyższoną przyczepność, cichobieżność czy niepalność.

Firma CMB przykłada również dużą wagę do elastyczności oferty. Oferuje możliwość (poprzez swoich dystrybutorów – a w Europie Środkowo-Wschodniej wyłącznym jej partnerem jest nasza firma Euroband) dostarczenia produktów na zamówienie według specyfikacji technicznej, projektu. Zarówno duże, jak i mniejsze zlecenia realizuje w maksymalnie krótkim czasie, co ułatwia mierzenie się ze skutkami awarii czy wydajne zarządzanie zapasami.

Taśmy od CBM dopasowane do potrzeb

Większość produktów CBM jest w naszej firmie dostępna od ręki, mamy je już w swoich magazynach. Ponadto dostosowujemy je do potrzeb poprzez np.:

 • docięcie czy połączenie taśm (metodą klejenia, zgrzewania lub mechanicznie),
 • przygotowanie potrzebnych wycięć i perforacji (mamy własną maszynę CNC),
 • wyposażenie taśm w dodatkowe elementy takie jak zabieraki, burty faliste (fale boczne), kliny prowadzące czy wzmocnienia boczne w zależności od wymagań.

Taśmy CBM dostarczamy zarówno w formie rolek, jak i dopasowanych produktów, w postaci otwartej lub zamkniętej czy w wersji z dodatkowo zabezpieczonymi brzegami. Z przyjemnością doradzimy w wyborze i dalej przystosowaniu produktu do potrzeb. Zapraszamy do pobrania katalogu i zapoznania się z ofertą oraz kontaktu z naszymi specjalistami.

Zadzwoń do nas!

 

Product added to compare.

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji o stosowanych przez nas plikach cookies, ich wykorzystaniu, sposobie modyfikacji oraz akceptacji znajdziesz w polityce prywatności.