Euroband jest największym w Polsce przedstawicielem firmy Hutchinson – światowego formatu grupy działającej w branży motoryzacyjnej, przemysłowej oraz lotniczej. Oferta Euroband skupia się na wysokiej jakości pasach napędowych tego znanego producenta.

Hutchinson – najlepsze rozwiązania w zakresie mobilności

Pasy transmisyjne Hutchinsona znajdują zastosowanie w wielu rodzajach pojazdów osobowych i ciężarowych, szeroko pojętym sprzęcie produkcyjnym i urządzeniach AGD. Z jednej strony technologie pasów transmisyjnych mają przede wszystkim zapewniać doskonałe przenoszenie mocy, z drugiej gwarantować długotrwałą pracę bez potrzeby konserwacji. Wypracowywane od lat serie oraz nowe rozwiązania tworzą zróżnicowaną ofertę, wśród której na pewno każdy znajdzie opcję dla siebie:

  • FleXonic® – pas zaopatrzony w elastyczny przewód poliamidowy i rowki wzdłużne. Produkt powstaje w trakcie specjalnego procesu formowania, a jego wykorzystanie może obejmować niemal każdy rodzaj przekładni. Gwarantuje niższy ciężar elementów, bezproblemową pracę, a zatem także niższe koszty eksploatacyjne;
  • DAP + pas elastyczny – to specjalne rozwiązanie łączące zaawansowane komponenty DAP z elastycznym pasem, dzięki którym możliwe jest efektywne przenoszenie mocy silnika do wszelkich innych elementów układu. Dzięki swojej budowie możliwe jest wyeliminowanie dodatkowych krążków i automatycznego napinacza. Dodatkowa redukcja wibracji, zapobieganie ślizganiu się paska i optymalizacja napięcia to kolejne atuty tego produktu. To także niższa emisyjność dzięki minimalizacji strat energii;
  • On Shore Poly V® – to nowoczesne rozwiązanie przekazuje moc z silnika do pomp olejowych i niweluje obciążenia w samym silniku, jak i na całej długości pasa. Wyższa prędkość, równomierne naprężenie i odporność na skrajne temperatury – to główne zalety produktu;
  • Conveyxonic® – pas przenoszący napęd wału silnika do wałków przenośnika. Ze względu na niebywałą trwałość jest to jedno z najlepszych rozwiązań służących optymalizacji kosztów.

Hutchinson – najlepsze rozwiązania w zakresie mobilności

Firma Hutchinson to ponad 166 lat historii i tradycji, a doświadczenie przekazywane przez pokolenia stanowi jedną z sił napędowych przedsiębiorstwa. Hiram Hutchinson był przemysłowcem, który w fabryce znajdującej się pod Paryżem postanowił rozwinąć przemysł produktów z kauczuku – przede wszystkim obuwia. Od 1854 roku jego nieprzemakalne buty zrobiły prawdziwą furorę we Francji, a jego fabryka zaczęła pracę na pełnych obrotach. Otworzyło to furtkę do dalszej ekspansji przedsiębiorstwa do innych krajów Europy. Od 1860 roku otwiera ono zakłady w Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech.

Kilkadziesiąt lat później, na początku XX wieku firma Hutchinson skupia się na produkcji opon rowerowych i samochodowych, którymi podbija Europę. Przedsiębiorstwo ma także swój udział w pionierskich latach lotnictwa, produkując pokrycia sterowców i w ten sposób np. biorąc udział w pierwszym przelocie nad Kanałem la Manche. Również wiele pierwszych samolotów wyposażonych jest w płótna i opony produkcji Hutchinson. Kolejne lata to okres intensywnych badań i inwestycji, poza branżą lotniczą Hutchinson zdobywa także morze – podczas II wojny światowej zaopatruje w swoje materiały flotę marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych.

Ostatnie dziesięciolecia to dla firmy Hutchinson znaczny rozwój technologiczny, otwarcie się na nowe rynki całego świata będącego w coraz szybszym ruchu i poszerzenie oferty, wciąż ściśle powiązanej z szeroko pojętym transportem. Zawieszenia antywibracyjne, złącza, osłony, połączenia kolankowe, części odlewane lub formowane z gumy i przede wszystkim pasy napędowe, które dzisiaj może oferować wszystkim firma Euroband. Czasy współczesne to także zainteresowanie ochroną środowiska, nowe inteligentne rozwiązania, placówki na całym świecie i ciągłe doskonalenie specjalistycznej wiedzy pracowników. Wszystkie te filary tworzą nowe perspektywy rozwoju Hutchinson.

Euroband – wszystko, co niezbędne dla naszych klientów

Dokonanie zakupu produktów Hutchinson to pewność nabycia wyrobów najwyższej klasy. Dowodzi temu nie tylko bogata historia firmy i zgromadzone tym samym doświadczenie, ale też intensywny rozwój będący owocem stawiania w pierwszej kolejności na jakość i klienta. Przedsiębiorstwo dysponuje zapleczem produkcyjnym na całym świecie, a dzięki firmie Hutchinson Poland sp. z o.o. posiada ono też zakłady na terenie naszego kraju. Specjaliści Euroband chętnie doradzą i udzielą porad dotyczących produktów Hutchinson i innych producentów – zapraszamy zatem do kontaktu.

Product added to compare.

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji o stosowanych przez nas plikach cookies, ich wykorzystaniu, sposobie modyfikacji oraz akceptacji znajdziesz w polityce prywatności. Czytaj więcej